Warunki oraz korzyści, związane z wynajmem długoterminowym – Volvo i wszystkie inne marki!

4 listopada, 2019 by Brak komentarzy

Flota samochodów budowana jest przez właścicieli firm na różne sposoby, jednak zauważalne jest to, że ważniejsze od posiadania pojazdów, staje się możliwość ich użytkowania. Wystarczy jedynie spojrzeć na opcję wynajmu długoterminowego, który niesie za sobą niezliczoną ilość wydatnych korzyści.

Na czym polega wynajem długoterminowy? – Najważniejsze zasady

Wystarczy tylko, że każdego miesiąca będziemy opłacać czynsz, jaki zakłada wynajem długoterminowy Volvo ale i wszelkie inne marki samochodów będą dla nas możliwością. To jak wysokie będą opłaty, zależeć będzie od postanowień umowy, a wraz z jej końcem klient oddaje auto firmie finansującej. Później, może zdecydować się na kolejną umowę.

Podkreśla się fakt, iż długoterminowy wynajem samochodów to nie tylko rozwiązanie przygotowane dla ogromnych korporacji. Bardzo często na tę opcję stawiają również mniejsze firmy, gdzie zupełnie wystarcz tylko jeden samochód. Co więcej, zdarza się też, że osoby prywatne decydują się na to wyjście.

Najem długoterminowy i jego korzyści

Liczb firma doceniających niebotyczną ilość zalet najmu długoterminowego, stale wzrasta i wydaje się, że ta tendencja się utrzyma. Jest to chociażby fakt, że opcja ta pozwala na skuteczne zarządzanie flotą samochodową.

Zarządzanie flotą przez firmę zewnętrzną

Firma wyłącznie użytkuje pojazdy, stąd zarządzanie całą flotą spada na barki zewnętrznego podmiotu. Nie zachodzi konieczność, aby wyznaczać pracownika w firmie klienta, który będzie musiał się tym zająć. Dodatkowo, wypożyczalnia zapewnia także pełną opieką nad samochodami.

Budżet na flotę – wszystko precyzyjnie zaplanowane!

Pamiętajmy, że opłata, którą klient płaci każdego miesiąca zawiera w sobie już wszystkie wydatki, które dotyczą ubezpieczenia oraz serwisowania samochodu. W związku z tym, właściciel firmy uzyskuje szansę, aby dokładnie zaplanować swoje wydatki na tym polu, które pojawią się w nadchodzącym miesiącu.

Dopasowanie segmentu auta, do specyfiki branży firmy

Wynajem długoterminowy pojazdów daje szanse przedsiębiorcy, aby wybrać takie samochody, które sprawdzą się przy charakterze danej branży. Nie ma też konieczności by flota była krok po kroku powiększana, ponieważ opłaty mogą być rozłożone na raty, a to pozwala na pozyskanie większej liczby aut, których wartość jest różna.

Odsprzedaż auta to już nie nasz problem!

Po tym, kiedy umowa przestanie już obowiązywać, możemy pozwolić sobie na wymianę samochodu na jakiś nowszy, lub całkiem inny model. W związku z tym, odsprzedaż samochodu to coś, co nas na pewno nie spotka, a jest to jak wiadomo bardzo żmudny i pracochłonny proces. Na wynajem długoterminowy zaleca się postawić w szczególności wtedy, gdy okres umowy pokrywa się czasowo z eksploatacją jednego pojazdu. Ponadto, nie wpływa to w jakikolwiek sposób na zdolność kredytową, a procedury są bardzo jasne oraz zrozumiałe.