Playa de Muro – najładniejsza plaża na Majorce?

28 lutego, 2020 by Brak komentarzy

Playa de Muro znajduje się na północy Majorki. Jej wody są spokojne i płytkie, a to oznacza idealne miejsce dla rodzin. Tutaj również można spędzić aktywnie czas, żeglując, pływając, a nawet latając paralotnią!

Plaża znajduje się pomiędzy kurortami Alcudia i Can Picafort, w pobliżu parku S’Albufera. Jeśli chcesz przyjechać w to miejsce samochodem, postaraj się wyruszyć wcześnie rano, bo może być ciężko znaleźć miejsce parkingowe, szczególnie w miesiącach letnich. Można też dostać się tu autobusem, przystanek znajduje się około 100 metrów od plaży.

Woda nie ma tutaj turkusowego odcienia, niczym z filmów romantycznych, ale dzięki temu jest wyjątkowa, posiada swój własny niepowtarzalny charakter, oraz przede wszystkim, jest bardzo czysta.

Atrakcje jakie są oferowane na tej plaży, zapewnią rozrywkę nawet najbardziej ekscentrycznym osobom. Przejażdzka na bananie ciągnietym przez motorówkę? Czemu nie.

Watersports Mallorca – najładniejsze plaże Majorki – wypożyczalnię sprzętów wodnych, a co za tym idzie – jeśli chcemy skorzystać z wody, bardziej niż klasycznie, nie musimy być obładowani niczym nasz kochany polski maluch jadący na wakacje, tylko wystarczy mieć przy sobie gotówkę. Wszystko można dostać na miejscu. Są również przygotowane różne przejażdżki dla początkujących. Zawsze patrzyłeś na ptaki marząc „jakby to było, wznieść się w powietrze”? No to do dzieła – możesz lecieć na spadochronie za motorówką. Możesz tutaj nawet wynająć katamarana. Mało tego! Dostaniesz w tym miejscu kurs przygotowawczy, aby móc samemu pływać takim statkiem.

Playa de Muro posiada nawet własny park wodny, dzięki czemu, będziesz mógł pozjeżdżać z zjeżdżalni, albo poskakać na linie do wody. Większość atrakcji jest przygotowana z myślą o niepełnosprawnych, tak więc nie ma praktycznie żadnych ograniczeń!

Można się poopalać, albo zwiedzić molo.

Zwiedzić molo? Przecież to żadna atrakcja, zwłaszcza na plażach Majorki…

W tym miejscu jest inaczej!

Na tej cudownej plaży znajduje się piękne, oraz długie drewniane molo. Mają tutaj postój statki, a zwie się ono „Gaviotas”. Czy może być romantyczniej?

Jak nabardziej!

Jeśli wybierzecie rejs (z tego samego molo) La ruta de los delfines, przeżyjecie niezwykłą podróż, podczas której możecie podziwiać wschód słońca na morzu, a także macie niepowtarzalną szansę zobaczyć z bliska grupy delfinów żyjących w wodach otaczających Majorkę. Niezapomniane wrażenia i widoki gwarantowane!

A na wieczór może spacer? Plaża rozciąga się przez 5 kilometrów, więc jest gdzie spacerować.

Wypożyczalnie rowerów tam również funkcjonują. W końcu jest tyle malowniczych widoków, że ciężko jest wszystko zobaczyć bez szybszego środka transportu. A warto to zrobić. Dla swojego zdrowia fizycznego, oraz psychicznego. Taka przejażdżka rowerowa, zapewni wam wielki komfort podczas wakacji. Poczujecie się jak za dobrych, dziecięcych lat.

Jeśli szukacie najładniejszych plaży Majorki z pełną gamą rozrywek, a nie tylko z nudnym, żółtym piaskiem, to właśnie zakończyliście swoje poszukiwania! Playa de Muro jest odpowiednia dla was!