Podkład Estee lauder double wear, perfumy Narciso Rodriguez i wiele więcej – poznaj sposób, jak uda Ci się wybrać odpowiedni zapach dla siebie!

2 grudnia, 2019 by Brak komentarzy

Nie warto nawet się łudzić, że w łatwy sposób uda się nam dokonać wyboru perfum. Istnieją tysiące możliwości, jeżeli chodzi o przeróżne zapachów od setek producentów, stąd zanim podejmiemy ostateczną decyzję, czeka nas dość długo proces. Co więcej, dla pełnej świadomości wyboru, nie obędzie się bez podążania za kolejnymi wskazówkami. Dzięki temu, uda się nam także zrozumieć to, dlaczego dane perfumy będą dobry wyborem, a inne niekoniecznie.

Nasze dobre samopoczucie, może być kluczowe…

Istnieje wiele obrazów porównań perfum, jednak te najwyższej klasy jak np. Narciso Rodriguez zestawia się w jednym szeregu z winem – dlaczego? Okazuje się bowiem, że aby wyczuć ich pojedyncze nuty oraz zapachy, musimy być nie tylko wypoczęci, ale też posiadać całkiem dobry nastrój. Stąd właśnie nie zaleca się, aby kupować perfumy, kiedy mamy za sobą wyczerpujący dzień, ponieważ ciężko nam wtedy się odpowiednio skupić. Kiedy zależy nam, aby zrobić to profesjonalnie, tego dnia nie powinno się też używać swoich obecnych perfum. Niwelujemy tym ryzyko, że zapachy pomieszają się ze sobą. W sytuacji, kiedy nabywamy dobre produkty kosmetyczne, jakimi są chociażby podkłady Estee lauder double wear https://indizio.pl/pl/producer/Estee-Lauder/510 koniecznie zadbajmy by pochodziły z pewnego źródła.

Przyda się nam trochę cierpliwości

Zacznijmy od tego, aby pamiętać o unikani pochopnych decyzji. Konkretny zapach, musi nam odpowiadać w pełni. Co więcej, jednego dnia powinniśmy przetestować maksymalnie 3 różne zapachy. Większa ilość może sprawić, że wprowadzimy swój umysł w pewne zakłopotanie, a w takim wypadku ciężko oczekiwać prawidłowego odbioru zapachowych nut. Kolejnego dnia, będzie bardzo żałować, że podjęliśmy taką decyzję, bez względu na to, czy były to rzekomo dobre perfumy, czy też nie.

Kierujmy się przede wszystkim swoim własnym gustem

Na cztery grupy można podzielić perfumy, a wśród nich wyróżnia się kwiatowe, orientalne, szyprowe, a także cytrusowe. Uznaje się też, że te cytrusowe oraz kwiatowe są wybierane najczęściej, gdyż są one zarówno delikatne, jak i lekkie, a dodatkowo ich nuta jest bardzo orzeźwiająca. Kompletnie odmienne będą szyprowe, gdyż jawią się jako ciężkie, a często wpływa na to obecność dębowego mchu. Orientalne perfumy, w wielu przypadkach dominują korzenne zapachy, natomiast w niektórych będziemy w stanie wyczuć np. kardamon.

W momencie, kiedy udało się nam przekonać o tym, która grupa zapachów będzie dla nas najlepsza, o wiele szybciej podejmiemy ostateczną decyzję. Warto wiedzieć, że ciężko jest porównywać lekkie zapachy perfum, ponieważ obecna w nich baza bywa niekiedy identyczna. Ograniczmy zatem liczbę testowanych zapachów podczas jednej wizyty w perfumerii.

Papierowy pasek, czy może własna skóra – na czym testować?

Drogerie i perfumerie oferują nam możliwość skorzystania ze specjalnych papierowych pasków, które mają pomóc ma podczas testowania zapachów. Okazuje się jednak, że do tego zadania lepiej będzie wykorzystać własną skórę, a mianowicie nadgarstek od wewnętrznej strony. Tym sposobem, uzyskamy bardzo jasny obraz tego, jak będzie prezentował się konkretny zapach każdego dnia. To też jeden z powodów, dla których nie warto próbować większej liczby zapachów jednego dnia. Jeśli nie mamy pojęcia jak się za to zabrać, po prostu poprośmy o pomoc pracownika perfumerii. Ten z pewnością nakieruje nas na produkty, które prawdopodobnie nigdy nie zwróciłyby naszej uwagi.

Chociaż przykładamy do tego dużą wagę, nie ma znaczenia to, jaka marka perfum jawi się jako nasza ulubiona. Wcale nie musimy trzymać się wyłącznie jednej, ponieważ niektóre są wyjątkowo drogie. Często zdarzy się, że bardziej przypadną nam do gustu te mniej znane zapachy. Kiedy zależy nam na bardzo oryginalnej woni, nie powinniśmy bać się eksperymentów i próbować różnych produktów.