Czasami w naszym życiu zdarzają się sytuacje niepożądane i nieuniknione, które mają bardzo duży wpływ na naszą codzienność. Bez wątpienia jedną z takich sytuacji jest rozwód, który okazuje się bardzo stresujący i wywraca życia małżonków do góry nogami. Co warto o nim wiedzieć i dlaczego tak istotna jest rola adwokata rozwodowego z Wrocławia? W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co najważniejsze w tej kwestii!

Czym jest rozwód?

Rozwód to rozwiązanie ważnego związku małżeńskiego przez sąd. Może mieć miejsce na wniosek jednego albo obojga małżonków – wyróżniamy jego dwa rodzaje:

  • rozwód z orzeczeniem o winie, który występuje w wyniku rozpadu małżeństwa z winy jednego z małżonków,
  • rozwód bez orzeczenia o winie, w przypadku którego małżonkowie zrzekają się roszczeń i kończą związek w sposób pokojowy.

W naszym kraju rokrocznie dochodzi do ponad 60 tysięcy rozwodów i choć nie są one niczym przyjemnym, często okazują się być ostatecznością. Występują wtedy, gdy sąd stwierdza, że nie ma możliwości uratowania małżeństwa, a obojga małżonków nie łączy już uczucie miłości. Bardzo często sprawy rozwodowe mają daleko idące konsekwencje – niezbędny okazuje się np. podział majątku wspólnego albo podjęcie decyzji o tym, który z rodziców przejmie opiekę nad dzieckiem. Dlatego tez niezbędna jest pomoc specjalisty, który reprezentuje małżonka w całym postępowaniu.

Rozwód – samodzielnie czy z adwokatem?

Adwokat rozwody Wrocław to temat bardzo rozbudowany, a wiele osób poddaje w wątpliwość konieczność korzystania z usług kancelarii adwokackiej. Oczywiście jest to kosztowne, jednak praktyka pokazuje, że tylko posiadając u boku doświadczonego adwokata, można przejść przez rozwód bezboleśnie, a do tego zyskać określone korzyści. To dzięki specjaliście zyskasz poradę, a także plan działania, to adwokat zadba o wszelkie kwestie formalne i będzie reprezentował Cię przed sądem, a dodatkowo zapewni Ci wsparcie psychologiczne. Samodzielne działanie mogłoby sprawić, że pojawiłyby się błędy (np. w pozwie rozwodowym), co znacznie opóźniłoby sprawę rozwodową. A to jest zdecydowanie niepożądane przez małżonków.

Jak znaleźć najlepszą kancelarię adwokacką?

Skoro wiesz już, dlaczego potrzebny jest Ci adwokat rozwodowy z Wrocławia, warto również, byś dowiedział/-ła się, czym kierować się podczas poszukiwań najlepszego specjalisty. Musisz wciąż pod uwagę zarówno kwestie zawodowe, jak również cechy charakteru i wybrać taką kancelarię, która zapewni Ci najwyższą jakość świadczonych usług. Jaki powinien być perfekcyjny adwokat?

  • Wykwalifikowany i doświadczony – tylko dzięki temu będzie mógł posłużyć Ci cenną wiedzą i fachowym doradztwem. Adwokat o wysokim poziomie kwalifikacji zapewni Ci profesjonalną obsługę i skuteczność – również podczas rozprawy sądowej.
  • Zaangażowany – co z tego, że adwokat będzie miał wiedzę i doświadczenie, jeżeli nie będzie wystarczająco zainteresowany Twoją sprawą i nie zaangażuje się w nią? Bez tego niemożliwe będzie osiągnięcie sukcesu.
  • Dyskretny i godny zaufania – na szczęście w tym przypadku adwokaci są zobowiązani do zachowania tajemnicy zawodowej, więc nie musisz się martwić o to, że przekazane specjaliści informacje, trafią w niepowołane ręce.
  • Empatyczny – dzięki temu pocieszy Cię, zapewni wsparcie w najtrudniejszych chwilach i nie będzie oceniał Twoich postaw. To bardzo istotne w tak trudnej sprawie, jaką jest rozwód.

Chcąc znaleźć odpowiedniego specjalistę, który zapewni Ci najlepszą jakość usług w trakcie rozwodu, sprawdź również opinie o nim – to bardzo cenne źródło informacji, które pozwoli Ci nawiązać współpracę z największym fachowcem.