Czy abonament na samochód to alternatywa dla klasycznego zakupu auta w salonie?

Nie da się ukryć, że nowe samochody robią się coraz droższe, stąd zakup auta prosto z salonu oznacza poniesie bardzo wysokich kosztów. Tej tendencji nie uniknęły nawet te tańsze marki, które za swoje nowe modele żądają coraz to większych pieniędzy, a czasami zbliżonych do tych, od marek premium. Dodatkowo, jeśli nie chcemy pojazdu w podstawowej wersji, za wszelkie udogodnienia słono zapłacimy. To tylko mała część powodów, które sprawiają, że rzadziej stawiamy na klasyczny zakup. Mamy bowiem szansę skorzystać z opcji, które pozwolą nam tego uniknąć. Będzie to chociażby abonament samochodowy, który dostępny jest nie tylko dla firm, ale też dla indywidualnych klientów.  

Jeśli postawimy na abonament samochód będzie do naszej dyspozycji, jednak to nie wszystko co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu. Przyda się nam znajomość ogólnych zasad, a także korzyści jakie z tego płyną. Pomoże to nam się przekonać do tego, że to doskonałe wyjście w naszej sytuacji.

Abonament samochodowy – ogólnie rzecz biorąc…

Nie da się ukryć, że spora część osób ma podpisane przeróżne umowy abonamentowe. Najczęściej te dotyczą usług telefonicznych, telewizyjnych oraz streamingowych. Nie dziwi więc fakt, że abonament to coś co kojarzy się nam z usługami. Jak jednak wyglądu to w przypadku samochodów w abonamencie? Najprościej rzecz ujmując, dostajemy możliwość użytkowania pojazdu w ramach umowy. Jedyne co można uznać za minus, to pewne ograniczenia i zasady, aczkolwiek te widnieją w przy każdym abonamencie.

Co przemawia za auto abonamentem?

Tradycyjne kupno auta to bardzo duży wydatek, a szczególnie kiedy dotyczy to firmy, która pragnie posiadać flotę samochodów. Niestety, aczkolwiek dobrym rozwiązaniem nie będzie też tutaj kredyt, który nie rozwiązuje wszystkich problemów. Auto na abonament, pozwala nam bardzo sprawnie oszacować koszty korzystania z pojazdu. Duże znaczenia ma tutaj to, ile zużywamy paliwa oraz ile podróżujemy. Ubezpieczenie, przeglądy oraz serwisowanie to sprawy, które załatwia już nasza comiesięczna opłata. Nie ma zatem wątpliwości, że każdy kto przykłada wagę do użytkowania, a nie posiadania, z pewnością doceni to rozwiązanie.

Fakty są takie, że abonament samochodowy jest wyjściem gwarantującym sporą wygodę. Posiadacz auta spotyka się z ogromem obowiązków, które dotyczą przeróżnych czasochłonnych spraw. Auto abonament sprawia, że klient korzysta z pojazdu, inne kwestie wypełnia prawdziwy właściciel.

Pamiętajmy, że to nie zwalnia nas z obowiązku dbania o samochód. Jeśli tylko dojdzie do jakiejkolwiek szkody, która powstała w wyniku naszej nieuwagi lub złego użytkowania, to my musimy ponieść konsekwencje.